Viimati täiendatud 26. märtsil

Kevad 2020

Ega päris hästi aru ei saagi, millal tänavune kevad õieti pihta hakkas - aga käes on ta nüüd küll. Ja et viimaste päevade tuul ja päike on maad ka jõudsalt tahendanud, on puude-põõsaste istutusaeg ka käes.

Seega just paras aeg viljapuude-marjapõõsaste istikuid omale soetama hakata. Veebipoe saime parasjagu nii korda, et alustasime selle kaudu tellimuste vastuvõttu. Praegu saab tellida paljasjuurseid õuna-, ploomi- ja pirnipuude istikuid. Väike kogus on pakkuda aprikoosipuid, neid kauaks paraku ei jagu. Esimest korda on meil müügis tammed ja hobukastanid. Suuri tammeisktikuid (2 ja enam meetrit kõrged) müüme vaid aindis khapeal, madalamaid saadame kulleriga ka. Tellitud istikud saab kätte Omniva kulleriga ning alates kolmest istikust tuleb hind istku kohta juba päris kena (18.40€ arvestades ka saatekulusid; aprikoosipuud on kallimad). Kodused hinnad on mõistagi soodsamad, valdavalt 15€/tk.

Postitame istikud tellimisjärgsel neljapäeval, et taimed nädalavahetuseks kenasti kohale jõuaksid - enamasti on just siis rohkem aega istutamisega tegeleda.

ave
'Ave' on kahtlemata Eesti ploomisortide tipus - suur, lahtise luuga dessertploom, kes tolmuandjat ei vaja ning on väga hea vastupidavusega.